Pogoda w Bydgoszczy 10 sie 05:39 | Redaktor
Ochłodzenie [POGODA]

Wskazanie miejsca, czasu i wysokości opadu letniego jest niezmiernie trudne, jeśli nie niemożliwe dla obecnych modeli prognozy pogody

Nadchodzi front. Tym razem ciepły [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Nadchodzi zmiana [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 18 lip 06:36

Dziś przechodzi przez Polskę front chłodny. I będziemy wyraźnie obserwować charakterystyczne dla takiego frontu zjawisko, które występuje tylko w okresie letnim - rozczłonkowania opadów i burz związanych z tym frontem. W chłodnych porach roku przejście frontu oznacza bowiem występowanie jednolitej strefy opadów, o szerokości kilkuset kilometrów. Latem - przeciwnie. Tworzą się niewielkie deszczowe komórki, w niektórych z nich może padać bardzo intensywnie, inne miejsca pozostaną suche.

Jest tak dlatego, że w ciepłej porze roku podłoże wykazuje znaczące przestrzenne zróżnicowanie. Chmury tworzą się na obszarach o różnorodnych warunkach fizycznych podłoża. Taka pogoda jest niezmiernie trudna do modelowania. Wskazanie miejsca, czasu i wysokości opadu letniego jest bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe  dla obecnych modeli prognozy pogody. Dlatego nie powinno nas dziwić, że ostatniej nocy miało padać, a nie padało.

Dziś w każdym razie temperatura spadnie. W Bydgoszczy będzie maksymalnie 25 stopni, a w nocy już tylko 15. Możliwy i bardzo prawdopodobny jest deszcz i burze po południu, ale trzeba pamiętać o powyższych uwagach na ten temat. 

Jutro pogoda podobna do dzisiejszej, kolejna fala deszczy i burz. Temperatura maksymalna 23 stopnie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.20, a zajdzie o 20.26. Dzień będzie trwał 15 godzin i 6 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor