Pogoda w Bydgoszczy 5 lut 2018 | Redaktor
Plusa na termometrze tak szybko nie zobaczymy [Prognoza pogody 6.00]

Zima w tym roku - podobnie jak w kilku latach poprzednich - ma postać krótkich, mroźnych epizodów. Własnie zaczął się trzeci z nich. 

Cisnienie jest bardzo wysokie. Rano wynosiło ono w Bydgoszczy 770 milimentrów słupka rtęci (1027 hPa) i jeśli jeszcze wzrośnie, to najwyżej o dwa, trzy mm, po czym jeszcze dziś zacznie spadać. Sprawcą tej sytuacji jest wyż, który utworzył się w bardzo mroźnym powietrzu nad Skandynawią. Jego centrum znajduje się obecnie nad południową Szwecją,  Wyż ten bedzie następnie stopniowo słąbnąć i odsuwać się na północ, a ze wschodu nad kraje Bałtyckie przywędruje niż, który dotrze tu aż znad morza Śródziemnego. Ta sytuacja spotęguje jeszcze napływ mroźnego powietrza, tak, że w nocy z wtorku na środę możemy mieć nawet minus 10 stopni.

Dziś mróz jeszcze nie będzie tak dokuczliwy. Będzie od minus 3 do minus 1 stopnia i - zwłaszcza przed południem - sporo słońca. W nocy temperatura spadnie do około minus 5. Ale wiatr będzie bardzo słaby. Będzie wiać z północy, nie szybciej niż 10 km/h. A to przy wysokim ciśnieniu oznacza niestety gromadzenie się smogu. Słabe opady śniegu możliwe są dziś po południu i/lub wieczorem.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.26, zajdzie o 16,40. Dzień będzie trwał 9 godzin i 14 minut. 
 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor