Pogoda w Bydgoszczy 4 sty 07:01 | Redaktor
Deszcz i wiatr [POGODA 13:45 AKTUALIZACJA]

Bardzo niskie ciśnienie i przelotne opady deszczy zdominują dziś pogodę w Bydgoszczy. Będzie dość ciepło.

Jeszcze zimniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:04

Nadchodzi kolejny front chłodny [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 22 paź 05:58
PROGNOZA 13:45
 
Niż, którego jeden z ośrodków przesuwa się właśnie nad Bałtykiem jest częścią większego niżu, który otrzymał nazwę Eleonora, a którego centrum w tej chwili znajduje się nad Danią. Będzie się przesuwał na północny wschód, wzdłuż Bałtyku i za 2- 3 dni zaniknie. Dzieje się tak dlatego, że materiałem napędowym, czy jak można przenośnie powiedzieć "paliwem" niżu jest para wodna. Bałtyk jest zbyt małym i zbyt zimnym morzem, by na dłuższą metę "zasilić" taki niż.  
 
Kolejny niż już się zbliża i jest nad Anglią. Odsunie się on jednak na północ i nad Europą rozbuduje się układ wysokiego cisnienia Napływać będzie powietrze nieco chłodniejsze, w weekend temperatura może spaść poniżej zera. Jest szansa na kolejny zimowy - prawdopodobnie jednak krótkotrwały - epizod, bo w tym samym czasie znad Atlantyku nasuwać się będzie kolejny niż i cyrkulacja zachodnia zostanie odbudowana. To jednak dość daleko idące dywagacje. Więcej będziemy wiedzieć za kilka dni.  
 
Tymczasem mamy deszczowo wietrzną pogodę, z temperaturą od 4 do 6 stopniu Celsjusza, która utrzyma się do soboty.
 
 
PROGNOZA 7:00
 
Aktywny niż, który przywędrował znad Atlantyku i spowodował wczorajszy deszcz i nocny wiatr w Bydgoszczy, ma dziś rano swoje centrum w okolicach Władysławowa. Dlatego ciśnienie jest bardzo niskie, o godz. 6.00 wynosiło w Bydgoszczy 745 mm słupka rtęci (993 hPa). Przelotne opady deszczu mogą zdarzać się dziś przez cały dzień. 
Wiatr w ciągu dnia będzie stopniowo słabnąć. Tu trzeba powiedzieć, że wbrew przewidywaniom pierwsza fala wiatru dotarła do nas dopiero w nocy, a druga spodziewana jest jutro w ciągu dnia. Niż przemieszcza się nieco wolniej niż przewidywały to modele numeryczne. 
Temperatura dziś będzie wahać się w okolicach +5 stopni Celsjusza (rano było +4,8). W przerwach deszczu możliwe sa przejaśnienia, zwłaszcza w godzinach południowych i wczesnym popołudniem.
 
Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor