Pogoda w Bydgoszczy 21 gru 07:45 | Redaktor
Deszcz osłabnie [PROGNOZA AKTUALIZACJA 15:30]

Pada intensywnie. Na rozpogodzenia nie ma co liczyć. Na szczęście temperatura ustabilizowała się powyżej zera.

Jeszcze zimniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:04

Nadchodzi kolejny front chłodny [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 22 paź 05:58

PROGNOZA 15:30

Po kilkudniowym epizodzie zimowym, który zresztą przebiegał niemal bez śniegu, mamy powrót do pogody typowo jesiennej. Taki też zresztą układ globalny odtworzył się na półkuli północnej. Znów będą przechodziły przez Bałtyk czy Skandynawię niże tworzące się nad północnym Atlantykiem, przynosząc do nas powietrze ani nie ciepłe, ani nie mroźne, lecz tak zwane polarno-morskie - chłodne i wilgotne.   

Sytuację tę mógłby zmienić na typowo zimową wyż, który rozbudowałby się nad Rosją. Ale nie widać raczej szans, by taka sytuacja mogła nastąpić przed świętami. Wprawdzie o Bożym Narodzeniu pełnym śniegu i mroźnym marzą przede wszystkim dzieci, to jednak starsze pokolenia - wbrew pewnej legendzie - bardzo niewiele takich świąt pamiętają. A to dlatego, że wyż syberyjski blokujący tak zwaną cyrkulację znad Atlantyku to sytuacja typowa dla późniejszej zimy - stycznia i lutego, w grudniu zdarza się stosunkowo rzadko.  
 
Dziś będzie około 3 stopni, w nocy również utryma się taka sama temperatura, może padac słaby deszcz. Jutro możliwe niewielkie rozpogodzenia przy tej samej temperaturze. Ciśnienie wynosi 766 mm słupka rtęci i się waha. W sobotę kolejny deszcz i dalszy spadek ciśnienia. 

PROGNZA 7:45

Zmiana pogody przebiega tak jak przewidywaliśmy. Deszcz, który w tej chwili pada dość intensywnie, w ciągu dnia będzie słabnął i w końcu zaniknie. Temperatura ustabilizowała się na poziomie około +2 stopni i taka pozostanie. Ciśnienie spadło do 766 mm Hg i również ustabilizuje się na razie na tym poziomie. Na rozpogodzenia nie ma dziś co liczyć. Kolejny deszcz spodziewany jest dzisiejszej nocy.

 Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor