Pogoda w Bydgoszczy 5 sty 07:09 | Redaktor
Pogoda poprawia się [PROGNOZA AKTUALIZACJA 11:00]

To już prawie pewne - na tyle na ile w procesach pogodowych w ogóle można mówić o czymś pewnym - że będziemy wkrótce mieli drugi zimowy epizod.

Jeszcze zimniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:04

Nadchodzi kolejny front chłodny [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 22 paź 05:58

PROGNOZA 11:00

W Bydgoszczy jest coraz cieplej. O godz. 11:00 temperatura wynosiła +6,8 stopnia Celsjusza. Pogoda stopniowo poprawia się i - jak się okazuje jest to tendencja, która się utrzyma. Nasze wczorajsze rozważania o możliwym dalszym rozwoju sytuacji potwierdzone dziś zostały przez modele numeryczne. To już prawie pewne - na tyle na ile w procesach pogodowych w ogóle można mówić o czymś pewnym - że będziemy wkrótce mieli drugi zimowy epizod.

Ale po kolei. Tak jak przewidywaliśmy, niż wędrujący nad Bałtykiem w niedzielę zaniknie w rejonie Finlandii, a nad Polskę nasunie się układ bardzo wysokiego ciśnienia. Niestety, nie będzie to wyż rozległy i silny. Takie nad Europą się nie tworzą, czekamy na utworzenie się go nad Syberią, wtedy być może będziemy mieli prawdziwą zimę. Ten wyż, który się do nas zbliża, będzie połączeniem lokalnych układów wyżowych z południowej Europy i znad Szkocji, gdzie utworzył się on w powietrzu arktycznym, które tam napłynęło zaciągnięte przez tylną część niżu, który wędrował nad Bałtykiem. (Przypomnę, że masy powietrza wokół niżu na półkuli północnej obracają się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara).

Modele numeryczne pokazują, że w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie około - 5 stopni i ciśnienie na poziomie 775 mm czyli 1035 hPa. Niestety dla dzieci, na szczęście dla drogowców - bez śniegu.

A przez sobotę i niedzielę będziemy mieli coraz więcej rozpogodzeń. Jutro temperatura jeszcze powyżej 5 stopni, w niedzielę już tylko około 2, ale za to bardzo słonecznie.  

 
PROGNOZA 7:15
 
Dziś rano o godz. 6:00 w Bydgoszczy było +5 stopni Celsjusza, ciśnienie wynosi 747 mm słupka rtęci (996 hPa) i powoli rośnie. W ciągu dnia dziś już raczej bez opadów, a jeśli się zdarzy deszcz, będzie słaby i krótkotrwały. Temperatura utrzyma sie na obecnym poziomie. Wiatr w porywach do 50 km/h. Możliwe niewielkie przejaśnienia i rozpogodzenia. 
 
Słońce wzejdzie o 8.02, zajdzie o 15.46, dzień będzie w Bydgoszczy trwał 7 godzin i 44 minuty.
 
Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor