Pogoda w Bydgoszczy 3 sty 06:56 | Redaktor
Pada i będzie padać  [POGODA AKTUALIZACJA 13:15]

Już leje. I będzie padać z przerwami aż do...piątku. Będzie też wiało.

Od teraz będzie coraz zimniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:15

Niże wędrują na wschód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:52

PROGNOZA 13:15

W Bydgoszczy zaczęło juz padać i ten deszcz, z krótkimi przerwami, będzie nam towarzyszył aż do piątku. Ciśnienie spada szybciej niż 1 mm słupka rtęci na godzinę. Zaczyna też wiać coraz silniejszy wiatr. Największą siłę osiągnie on około godziny 15:00, wtedy też intensywaność deszczu będzie największa. Potem wiatr będzie słabnąć, ale - co typowe dla tak głębokich niżów - w nocy przyjdzie druga fala tego wichru, która średnio będzie nieco słabsza, ale wiać będzie dłużej, a porywy mogą dorównywać tej pierwszej. 
 
Ciśnienie w tej chwili w Bydgoszczy  wynosi 746 mm (994 hPa), a spadnie jeszcze o 6 mm. Temperatura teraz wynosi +1.8 stopnia Celsjusza, do wieczora może spaść nawet do zera, ale mrozu raczej nie będzie.

PROGNOZA 7:00

Dziś początkowo będzie w Bydgoszczy pogoda z przejaśnieniami i tepmperaturą do + 4 stopni Celsjusza (o godz. 6.30 temperatura wynosiła +2,5 stopnia). Przed południem wzrost zachmurzenia i siły wiatru, około godz. 11.00-12.00 zacznie padać ulewny deszcz, przechodzący w deszcz ze śniegiem, a temperatura spadnie do 1-2  stopni powyżej zera. Deszcz bedzie padał przez całą nastepną noc. Ciśnienie gwałtownie spada, a wiatr w porywach osiągać może 70 km/h. Wiać będzie znów w całej północnej Polsce, najsilniej oczywiście nad Bałtykiem.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor