Pogoda w Bydgoszczy 25 lut 05:58 | Redaktor
Przedwiośnie się rozwija [POGODA]

Dziś w Bydgoszczy wystąpi większe zachmurzenie, a być może mgła. Bez obaw jednak. Od wtorku słoneczne przedwiośnie do nas wraca. 

Ta ostatnia ciepła niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 15 wrz 08:05

Dziś wyż, który kształtuje naszą pogodę, nieco się przetransformował i jego centrum znalazło się nad Niemcami. Będzie on stopniowo słabnąć. W najbliższy piątek - jesli wierzyć modelowi GFS - osłabnie na tyle, że "przepuści" nad Bałtykiem niż wędujący z zachodu, a jego panowanie nad Europą ostatecznie zakończy się około 5 marca.

Wprawdzie o 5.30 mieliśmy jeszcze nad Bydgoszczą bezchmurne niebo i lekki mróz (-3 stopnie), to jednak w dzień zachmurzenie ma być duże, z większymi przejaśnieniami. Do południa mgła może 
ograniczyć widzialność do 200 m. Mogą też wystąpić słabe opady deszczu lub mżawki.

Temperatura maksymalna wyniesie +8 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, 10-15 km/h, zachodni lub północno-zachodni. Ciśnienie jest wysokie i będzie się nieznacznie wahać.

W nocy początkowo będzie około zera. W drugiej jej części może się zachmurzyć i popadać deszcz, a temperatura wzrośnie do około + 3 stopni. Jutro w ciągu dnia powinno się rozpogodzić, od południa będzie słonecznie, z temperaturą maksymalną ok. +10 stopni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.45, a zajdzie o 17.18. Dzień będzie trwał 10 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor