Pogoda w Bydgoszczy 5 cze 06:35 | Redaktor
Spóźniony front [POGODA]

Wielki front chłodny, nadchodzący z północy, zwiększył opóźnienie do 12 godzin...

Tak w kolejowym stylu, można by skomentować nadchodzącą dopiero teraz nad Bydgoszcz strefę zachmurzenia frontowego. Będzie ono zresztą względnie niewielkie i zakończy się, jak zresztą często po przejściu frontu chłodnego bywa, popołudniowym rozpogodzeniem.

Front, o którym mowa, rozciąga się na bardzo rozległym obszarze. Zaczyna się w centrum niżu, które z rejonu Murmańska i morza Białego przesunęło się już nieco na południe, w stronę środkowej Rosji, stamtąd łuk frontu wygina się w kierunku zachodnim i przechodzi przez południową Białoruś, centralną Polskę, północne Niemcy, Danię i kończy się w południowej Norwegii.  Na północ od tego frontu, nad południową Szwecją, znajduje się niewielki wyż, który jednak umocni się i przejdzie przez Polskę nad Ukrainę oraz zdecyduje o dalszym typie pogody w naszym regionie.

Wyż na wschodzie oznacza prawie zawsze ocieplenie, więc pod koniec tygodnia można się spodziewać znów wyższych temperatur, o czym zresztą mówią wszystkie prognozy.

Tymczasem cieszmy się ochłodzeniem, które potrwa do czwartku. Dziś temperatura maksymalna około 23 stopni, jutro 18 stopni, w czwartek 20. Noce będą bardzo zimne, jak na czerwiec - około 10 stopni. Większego deszczu nie należy się na razie spodziewać, może nieznacznie pokropić w Bydgoszczy dziś około południa, po ustąpieniu chmur frontowych powróci po południu błękit nieba.

Wiatr umiarkowany będzie wiał początkowo z północy, a nastepnie, nieco silniejszy, ze wschodu.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.25, zajdzie o 21.09. Dzień będzie trwał 16 godzin i 44 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor