Pogoda w Bydgoszczy 14 maj 06:39 | Redaktor
Tour de Pologne [POGODA]

Wędrówkę dookoła Polski wykona w najbliższych dniach niż, który aktualnie znajduje się nad Alpami

To nie zima, to tylko marzec figlarzec [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:46

Wiosna się wycofuje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:18

Jest to ten sam niż, o którym pisałem wczoraj, który powodował deszcz w znacznej części zachodniej Europy. W najbliższych dniach przemieści się on znad południowych Niemiec nad Austrię, stamtąd nad Węgry i Słowację, następnie nad Rumunię. Model UM, którego wyniki udostepnia Uniwersystet Warszawski, nie pokazuje dalszych losów tego niżu, ale długoterminowy model GFS przewiduje jego wędrówkę dalej na północ, a więc poprzez Ukrainę, Białoruś i wschodnią Polskę po kraje bałtyckie.

Niż ten, którego niemieckie służby meteoroligiczne nazwały Vadjma, przyniesie w drugiej części tygodnia niewielkie ochłodzenie i niestabilną pogodę z możliwością występowania przelotnego deszczu.

Dzisiaj będzie początkowo pogodnie, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, możliwość wystąpienia przelotnego deszczu. Temeratura maksymalna około 20 stopni. Jutro pogoda podobna, ale nieco chłodniej - do 18 stopni.

Ciśnienie jeszcze rośnie, ale wieczorem zacznie spadać.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.51, zajdzie o 20.39. Dzień będzie trwał 15 godzin i 48 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor