Pogoda w Bydgoszczy 29 kwi 07:07 | Redaktor
Uff, jak gorąco! [POGODA]

Na jutro przewidywany jest wręcz upał. Temperatura może sięgnąć w Bydgoszczy 26 stopni.

Dziś będzie cieplej niż wczoraj. Maksymalna temperatura przypadnie około godziny 17 po południu i według modelu numerycznego UM powinna wynieść 22 stopnie. Jesli uwzględnimy zjawisko miejskiej wyspy ciepła - na pewno w śródmieściu Bydgoszczy będzie kilka stopni więcej. Przed południem może na około połowie nieba pojawić się trochę chmur, ale raczej nie bedzie z nich padać.

Jutro natomiast bedziemy mieli do czynienia ze wzrostem temperatury (26 stopni - w śródmieściu może więc byc ponad 30) i jednocześnie spadkiem ciśnienia. W poniedziałek bowiem nad Niemcami pojawi się głęboki niż, który majpierw sprowadzi do nas gorące powietrze z południa, a gdy w nocy z poniedziałku na wtorek odsunie się na północ, sprowadzi do nas deszcz i ochłodzenie. 

Będzie więc padać w nocy z poniedziałku na wtorek, a temperatura we wtorek wyniesie 16 stopni przy znacznym zachmurezeniu i mozliwości przelotnych deszczy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.19, zajdzie o 20.13. Dzień będzie trwał 14 godzin i 54 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor