Pogoda w Bydgoszczy 3 maj 07:51 | Redaktor
W słońcu i w deszczu

Dziś na przemian będzie trochę deszczu i trochę słońca. W nocy będzie padać i mocno się ochłodzi

Tak jak zapowiadaliśmy, dziś będziemy pod wpływem niżu znad Czech, który powiązany jest z wielkim niżem, od kilku dni panującym nad morzem Śródziemnym.  Tymczasem nad Danią rozbudowywać się będzie wyż, który bedzie kształtować u nas pogodę przez następne kilka dni. 

Dziś będzie zachmurzenie zmienne, temperatura maksymalna około 23 stopni i opady deszczu, zwłaszcza przed południem.  Około południa powinno się rozpogodzić, następnie nastąpi znów wzrost zachmurzenia, aż do wystąpienia w nocy intensywnego deszczu. W nocy około 10 stopni. Jutro raczej słonecznie, z temperaturą maksymalną około 18 stopni. 

Ciśnienie wynosi 758 mm słupka rtęci (1010 hPa) i około południa zacznie rosnąć. Wiatr będzie umiarkowany, po południu silniejszy i będzie zmieniac kierunek - najpierw powieje ze wschodu, potem z południa, nastepnie z zachodu i po południu z północy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.11, zajdzie o 20.21. Dzień będzie trwał 15 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor