Pogoda w Bydgoszczy 24 mar 07:18 | Redaktor
Wiosna się wycofuje [POGODA]

Tak jak przewidzieliśmy w naszej wczorajszej prognozie, temperatura, która wczoraj o 16-tej osiągnęła w Bydgoszczy 18,6 stopnia (tyle zanotowano na stacji IMGW), zaraz potem zaczęła drastycznie spadać i o północy było +4,9 stopnia, a dziś rano +3,5 na stacji IMGW, zaś raport METAR lotniska podał +3.

Wraca deszcz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:11

Paloma idzie na wschód. A za nim Elvis [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:03

Na modelach UM i WRF poniedziałkowe przejście zatoki niżowej jest już bardzo wyraźnie widoczne. Czeka nas jutro wzrost zachmurzenia, deszcz, a być może deszcz ze śniegiem. Przede wszystkim jednak da się odczuć dalszy spadek temperatury. Trudno w to uwierzyć, ale jutro maksymalna temperatura nie przekroczy 6 stopni. Wtorek już bez deszczu, za to z dość silnym północno-zachodnim wiatrem i nadal będzie zimno: 6 - 7 stopni, a w nocy z wtorku na środę, temperatura może spaść poniżej zera.

Dzisiaj natomiast będziemy mieli "syndrom pogody dnia wczorajszego", ale temperatura maksymalna na pewno już nie osiągnie kilkunastu stopni, będzie dobrze jeśli przekroczy 10. Zachmurzenie będzie dziś umiarkowane, a wiatr północno-zachodni będzie słaby.

Dobra wiadomość jest taka, że długoterminowy model GFS przewiduje odbudowanie się zachodnioeuropejskiego wyżu, a zatem wiosna powinna do nas wkrótce wrócić. Jeśli tak się stanie (długoterminowe prognozy zawsze mają spory margines niepewności), to przyszły weekend znów będzie ciepły i słoneczny, a powolny wzrost temperatury odczujemy już od środy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.42, a zajdzie o 18.08. Dzień będzie trwał 12 godzin i 26 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor