Pogoda w Bydgoszczy 31 paź 06:29 | Redaktor
Wraca złota jesień? [POGODA]

Taki układ - niż na zachodzie a wyż na wschodzie - oznacza zwykle napływ ciepłego powietrza

Przyznać muszę, że model UM trochę mnie wczoraj zawiódł. Zamiast strug deszczu, które przewidywałem, były jedynie malutkie kropelki. Wszystko wskazuje jednak na to, że dzisiejsze rozpogodzenie model ten przewiduje poprawnie, bo już raport METAR bydgoskiego lotniska z godziny 5.30 donosił o bezchmurnym niebie. Taka pogoda ma się utrzymać przez cały dzień, zachmurzenie będzie co najwyżej małe lub wieczorem umiarkowane. Temperatura wynosiła o 5.30 9 stopni, w ciągu dnia wzrośnie do około 12 stopni.

Kolejne ocieplenie przewidywane jest na jutro (do 15 - 17 stopni). W sobotę może się nieznacznie ochłodzić, a potem temperatura się ustabilizuje na poziomie około 14 stopni. Nad Rosją ukształtował się bowiem wyż, na zachodzie natomiast mamy dwa niże - jeden nad morzem Północnym, a drugi nad zatoką Biskajską. Taki układ - niż na zachodzie a wyż na wschodzie - oznacza zwykle napływ ciepłego powietrza, bo niż obraca masy powietrza wokół swego centrum przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, a wyż zgodnie z nimi, co wynika bezpośrednio z praw fizyki.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.44 a zajdzie o 16.18. Dzień będzie trwał 9 godzin i 34 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor