Pogoda w Bydgoszczy 20 kwi 06:14 | Redaktor
Wyż odchodzi [POGODA]

Dziś pogoda bardzo podobna do wczorajszej. Jutro nieco chłodniej, ale wciąż słonecznie.

Wiosenna sobota się zbliża [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:24

Coraz cieplej od soboty [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:52

Wyż, który od początku tego tygodnia kształtuje pogodę w Polsce, miał dziś rano swe centrum niemal dokładnie nad Bydgoszczą i bardzo powoli przemieszcza się na południowy wschód, ale jednocześnie słabnie. Dlatego ciśnienie już zaczęło spadać. Rano w Bydgoszczy było 772 mm słupka rtęci (1032 hPa). To wciąż bardzo wysokie ciśnienie, ale jutro rano będzie już tylko około 765 mm. Potem ciśnienie jeszcze nieco wzrośnie, bo nasunie się nad Polskę drugie centrum tego słabnącego wyżu i ono będzie kształtować pogodę w weekend. Noc z soboty na niedzielę będzie bardzo zimna (nawet do +2 stopni). Na marginesie, dziś też odnotowano spory spadek temperatury związany z wypromieniowaniem ciepła przy bezchmurnym niebie. O 5.30 rano raport METAR lotniska w Bydgoszczy podawał +4 stopnie.  

Ale po kolei. Dziś maksymalna temperatura 20 stopni (w centrum miasta zapewne wystąpi zjawisko miejskiej wyspy ciepła i będzie kilka stopni więcej), najbliższej nocy temperatura nie powinna spaść poniżej 10 stopni. Jutro w ciągu dnia będzie do 17 stopni.

Tak jak już pisałem wczoraj, w poniedziałek czeka nas załamanie pogody. Zostanie odbudowana naturalna dla naszego połżenia geograficznego cyrkulacja zachodnia, czy wędrówka atlantyckich niży na wschód. Ona od czasu do czasu jest blokowana przez wyże i wtedy mamy okresy pięknej pogody, takiej jak w ostatnim tygodniu.

Co gorsza, prognozy, które da się odczytać z modelu GFS na słynny majowy długi weekend, nie są optymistyczne. Wygląda na to, że będą deszcze i to intensywne.   Nadzieja w tym, że w tak długim horyzoncie czasowym wiele jeszcze się może zmienić.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.38, zajdzie o 19.57. Dzień będzie trwał 14 godzin i 19 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor