Pogoda w Bydgoszczy 31 sty 2018 | Redaktor
Zima nadejdzie znad Rosji. Ale dopiero za tydzień...

To już prawie pewne. W przyszłym tygodniu nad Europą zachodnią rozbuduje się układ wysokiego ciśnienia, związany z wyżem Azorskim, a nad morzami Śródziemnym i Czarnym powstanie niż, sięgający w następnych dniach również nad morze Kaspijskie. Taki rozkład ciśnień musi spowodować napływ do nas mroźnego powietrza znad Rosji, strumieniem, który popłynie między tym niżem a wyżem. 

Zanim to jednak nastąpi (jak sadzę, od przyszłego wtorku), dziś, mimo porannego przymrozku, będziemy mieli kolejny dzień pogody typowo jesiennej.  Wiatr, który nocą osłabł, znów powieje silniej, tym razem z południa (niż z centrum nad morzem Północnym i Norwegią pompować będzie powietrze po swojej wschodniej stronie z południa na północ). A po południu i wieczorem oraz przez całą noc będzie padał deszcz i to dość intensywny.
 
Ciśnienie spadnie gwałtownie. Rano wynosiło w Bydgoszczy 764 mm słupka rtęci (1018 hPa), zaś jutro rano wyniesie 748 mm (997 hPa). Temperatura natomiast - wzrośnie. Choć dziś rano - przy bezchmurnym niebie temperatura spadła do -1 stopnia i szyby samochodowe pokrył szron, to jednak było to zjawisko jedynie chwilowe - wieczorem i następnej nocy będzie +6, jednak w czwartek nad ranem przejdzie front chłodny i temperatura znów spadnie do +3 stopni. Wtedy też skończy się deszcz, osłabnie wiatr i ciśnienie zacznie znów nieznacznie rosnąć. 
 
Dziś zachmurzenie będzie raczej duże, ale - podobnie jak wczoraj - mogą się zdarzać w ciągu dnia spore przejaśnienia i rozpogodzenia. 
 
Słońce dziś wzejdzie w Bydgoszczy o 7.34, a zajdzie o 16.30, czyli dzień będzie trwał 8 godzin i 56 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor