Pogoda w Bydgoszczy 6 lut 2018 | Redaktor
Zima się trzyma [Pogoda, godz. 6.00]

Ośrodek mrozu znajduje się w tej chwili na pograniczu fińsko - szwedzkim. Tam temperatury sięgają obecnie minus 24 stopni.

Ten mroźny wyż zacznie jednak zanikać i wtedy, w środę,  przez południową Polskę i z drugiej strony przez Bałtyk, przetoczy się chwilowe ocieplenie. W Bydgoszczy nie będzie ono jednak prawdopodobnie odczuwalne i nie oznacza końca zimowego epizodu. Pod koniec tygodnia nad Ukrainą pojawi się niewielki niż, który przemieszczając się na północ, spowoduje pomopowanie znów mroźnego powietrza znad Rosji. 
 
Kolega Maciej Jastrzębski, który jest korespondentem Polskiego Radia w Moskwie, pisał wczoraj na Facebooku o trwającej tam śnieżycy: "Ładnie było trzy dni temu. Ciekawie zrobiło się wczoraj, ale nadal pada i to już jest niepokojące". A zdjęcie z ośnieżonym drzewem podpisał: "Moskwa, widok z okna, chyba na ulicę, bo już mało widzę".
 
U nas aż tak źle nie będzie, ale zima utrzyma się co najmniej do weekendu. Tymczasem dziś o szóstej rano było w Bydgoszczy minus 9 stopni, ciśnienie wynosi 766 mm słupka rtęci, czyli 1021 hPa i spada.  W ciągu dnia bedzie pogodnie, maksymalna temperatura to minus 1 stopień. Raczej bez opadów, a trochę silniejszy wiatr z zachodu powinien rozwiać nagromadzony nad miastem smog.    
 
Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.24, zajdzie o 16.42. Dzień będzie trwał 9 godzin i 18 minut. 
 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor