Pogoda w Bydgoszczy 23 sie 06:30 | Redaktor
Znów zbiża się front. Jutro dojdzie do Bydgoszczy [POGODA]

Nadchodzi ochłodzenie. Temperatura po weekendzie spadnie o około 10 stopni. Na dziś jeszcze przewidywana jest pogoda typowo letnia, z upałem do 30 stopni

W obszarze północnego Atlantyku ograniczonym wybrzeżami Norwegii, Szkocji i Islandii, usadowił się dwuośrodkowy, głęboki niż. Niemieccy meteorolodzy, którzy zabawiają się nadawaniem takim tworom imion, nazwali ten układ "Thekla". Ponieważ jest on połączeniem dwóch niży, utworzył dwa fronty atmosferyczne idące jeden za drugim. Pierwszy z nich rozciąga się obecnie (wg mapy z nocy 22/23 sierpnia) od Danii, przez kanał La Manche, drugi idzie za nim i jest w tej chwili nad wyspami Brytyjskimi. 

Fronty te przejdą nad Polską jutro po południu i następującej nocy. Na dziś jeszcze przewidywana jest pogoda typowo letnia, z upałem do 30 stopni. Czy jest to ostatni upał tego lata? Tego nie wiemy, ale w ciągu najbliższego tygodnia powrót upałów nam nie grozi. Po przejściu frontów, temeperatura będzie się kształtowac pomiędzy 20 a 25 stopni.

Ciśnienie jutro osiągnie swoje minimum i zacznie rosnąć. Na jutro również przewidywany jest w ciągu dnia dość intensywny deszcz. Padać przelotnie może również w sobotę i w niedzielę. W piątek temperatura maksymalna może wynieść (do około godziny 14-tej przed deszczem) około 27 stopni, potem zacznie spadać. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.42 a zajdzie o 19.58. Dzień będzie trwał 14 godzin i 16 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla   Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor