Pogoda w Bydgoszczy 18 lip 05:46 | Redaktor
Znowu będzie padać [POGODA]

Dziś jeszcze, podobnie jak wczoraj, będzie padać, zwłaszcza około południa i wieczorem, bardzo prawdopodobne są również burze.

Wspominałem w ostatnich prognozach o ogromnym południowoazjatyckim niżu, który ma wiele ośrodków i sięga od Pacyfiku po Ukrainę. Niż ten nie jest niczym niezwykłym. Tworzy się nad tym kontynentem każdego lata, z centrum mniej więcej nad Pakistanem. Tam, w Azji, powoduje on napływ nad ląd gorącego i wilgotnego  powietrza równikowego, co znamy z lekcji z geografii jako monsun letni. My mamy do czynienia z zachodnim skrajem tego układu, którego zatoka dosięgneła nas poprzez morze Czarne i Ukrainę. To właśnie ten ośrodek niżowy znad Ukrainy, powoduje u nas ostatnie letnie deszcze. (Niemcy nazwali ten niż imieniem Halina). Ten niż zaczyna odchodzić na wschód, dziś u nas ciśnienie będzie nieco wzrastać. Niestety nie oznacza to trwałej poprawy pogody. Nad Francją powstanie kolejny aktywny niż, który wkrótce połączy się z tym ukraińskim.

Dziś jeszcze, podobnie jak wczoraj, będzie padać, zwłaszcza około południa i wieczorem, bardzo prawdopodobne są również burze. 

Temperatura maksymalna wyniesie dziś w Bydgoszczy do 23 stopni. Wiatr początkowo północny, zmieni kierunek na północno zachodni i stanie się w południe, w czasie opadów i burz, porywisty, do 50 km/h.

Jutro zaś w ciągu dnia możliwe jest (choć nie musi się tak zdarzyć) większe rozpogodzenie. Jeśli do tego dojdzie, będzie można na słońcu przesuszyć pranie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.43, a zajdzie o 21.05. Dzień będzie trwał 16 godzin i 22 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor