POLICJA 997 12 mar 20:14 | Redaktor
Fałszywe klocki w bydgoskich sklepach [ZDJĘCIA, WIDEO]

fot. Policja

Ponad 250 opakowań podrobionych klocków dziecięcych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy. „Podróbki" były dostępne w kilku sklepach na terenie Bydgoszczy. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ustalili, że na terenie miasta sprzedawane są „podróbki” klocków dziecięcych popularnej firmy. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że zabawki znajdują się na półkach sklepów.

fot. Policja

Policjanci wytypowali dwa punkty handlowe na terenie Fordonu i bydgoskich Wyżyn. Następnie przystąpili do akcji i przeszukali te sklepy. Wcześniejsze ustalenia się potwierdziły.

Jak się okazało, sklepy oferowały do sprzedaży różnego rodzaju zestawy klocków dziecięcych. Łącznie policjanci zabezpieczyli 215 opakowań nielegalnego towaru. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej zostały przesłuchane w charakterze świadka dwie osoby. Kryminalnych w działaniach wspomagali przedstawiciele kancelarii prawnych, które reprezentują markową firmę.

W tym roku to już drugie działania bydgoskich kryminalnych w sprawie „podróbek". Pod koniec stycznia funkcjonariusze sprawdzili dwa punkty handlowe. W sklepie w centrum miasta i w jednej z hurtowni na terenie Bydgoszczy zabezpieczyli 41 sztuk kartonów z dziecięcymi zabawkami.

fot. Policja

Teraz o losie właścicieli sklepów zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek" zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor