POLICJA 997 3 lip 13:58 | Redaktor
Fiat wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Policja o tragedii w Emilianowie [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz998

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku na krajowej „dziesiątce”. Na wysokości miejscowości Emilianowo doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. 27-letni kierowca fiata został zatrzymany.

Zgłoszenie o wypadku na DK 10 policja otrzymała doszło dzisiaj (3 lipca) tuż po godzinie 5.00.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Fiat Ductao wyprzedzał w miejscu niedozwolonym ciężarówkę z naczepą marki Mercedes. Natomiast z przeciwnego pasa ruchu jechał pojazd marki Chevrolet, który chcąc uniknąć zderzenia czołowego, odbił w lewo i uderzył w bok TIR-a. W wyniku zderzenia pojazd osobowy stanął w płomieniach. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży oraz zespoły ratownictwa medycznego.

O działaniach strażaków czytaj TUTAJ.

W zdarzeniu poniosła śmierć jedna osoba – kierowca chevroleta.

fot. Policja

Policjanci razem z biegłym z dziedziny techniki samochodowej do ok. 12.00 pracowali na miejscu, wyciągając chevroleta spod TIR-a. Droga jest już przejezdna.

Od kierowców TIR-a i fiata została pobrana krew do badań.
27-letni kierujący fiatem został zatrzymany. Mundurowi zatrzymali mu też prawo jazdy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

źródło: Policja, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor