POLICJA 997 20 mar 22:03 | Redaktor

Pijanego kierowcę zatrzymali w miniony weekend policjanci ruchu drogowego ze Świecia. 37-latek przekroczył prędkość, nie posiadał uprawnień, a na dodatek podróżował z poszukiwanym kolegą. Oprócz mandatu kierowcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Zdarzenie nagrał wideorejestrator zamontowany w policyjnym radiowozie.

Pirata drogowego dostrzegli policjanci ze Świecia, patrolujący okolice gminy Nowe. Wykonali pomiar, który wykazał, że kierowca przekracza prędkość. Na dodatek jechał „wężykiem” wykonując przy tym nieskoordynowane manewry.

Po zatrzymaniu, podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi poczuli alkohol. Jak wykazał alkometr, kierowca miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Do tego okazało się, że 43-letni pasażer forda, mieszkaniec Kwidzyna, był poszukiwany do tzw. ustalenia miejsca pobytu.

Za kierowanie samochodem w takim stanie kierowcy grozi do dwóch lat więzienia, a za przekroczenie prędkości i kierowanie pojazdem bez uprawnień mundurowi nałożyli na niego wysoki mandat.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor