POLICJA 997 15 lut 14:02 | Redaktor
Kierowcy i piesi w oku policyjnej kamery

materiały KWP w Bydgoszczy

Do działań mających zwiększyć bezpieczeństwo na drodze policja wykorzystuje m.in. mobilne centrum monitoringu. Tym razem mundurowi z pomocą kamer rozliczali pieszych i kierowców, którzy łamali przepisy w rejonie ul. Glinki.

Działania te prowadzone były w piątek (15 lutego) w godzinach porannych w miejscu, gdzie, jak podkreślają policjanci, jest bardzo duże natężenie ruchu i często łamane są przepisy.

Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na zachowanie kierowców przy pobliskim przejściu dla pieszych. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały, czy stosują się oni do sygnalizacji świetlnej, a piesi korzystają z przejść.  

Informacja o wykroczeniu przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec kierowcy. Tak samo było w odniesieniu do pieszych, którzy popełnili wykroczenie.  

materiały KWP w Bydgoszczy

W trakcie tych działań policjanci ujawnili osiem wykroczeń, których dopuścili się piesi. Mundurowi nałożyli cztery mandaty karne, a w pozostałych przypadkach zastosowali pouczenie.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą organizowane cyklicznie.

źródło: KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor