POLICJA 997 16 maj 13:01 | Redaktor
Łatek na emeryturze. Zamieszkał z opiekunem [ZDJĘCIA]

Pies Łatek ze swoim opiekunem/fot. Policja

Jeden z bydgoskich psów policyjnych Łatek po 11 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę, którą spędzi wraz z rodziną swojego przewodnika aspiranta sztabowego Krzysztofa Furmaniuka. Łatek to pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków.

Aspirat sztabowy Krzysztof Furmaniuk pracuje w policji od 19 lat, a od 15 jako przewodnik psa służbowego.  Łatek jest trzecim psem, z którym pełnił służbę.

Foksterier z Bydgoszczy jest wyszkolony do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas swojej służby wielokrotnie wykrywał narkotyki takie jak amfetamina, kokaina czy marihuana. Pomagał w ten sposób mundurowym z różnych jednostek policji w całym województwie, ale również funkcjonariuszom Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej i innych formacji.

Łatek jest również znany bydgoskim dzieciom, gdyż wielokrotnie brał udział w działaniach profilaktycznych i pokazach w szkołach i przedszkolach. Zawsze, gdy się pojawiał wzbudzał duże zainteresowanie i natychmiast wywoływał uśmiech na twarzach dzieci. Taki też jest teraz w swoim nowym domu. Jak mówi Krzysztof Furmaniuk, mały foksterier jest gospodarzem ich domu, dba o wszystkich i wszędzie jest go pełno. W tym wszystkim towarzyszy mu suczka tej samej rasy.

Jak podkreśla funkcjonariusz,  Łatek to prawdziwy przyjaciel i przez wspólną służbie ogromnie się zżyli dlatego po latach ciężkiej pracy zasłużył na spokojną starość w kochającej rodzinie. Pies (ALT 14407 - to jego kryptonim służbowy) zamieszkał w domu swojego opiekuna z początkiem maja 2018 roku.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor