POLICJA 997 5 cze 16:18 | Redaktor
Napastnik z siekierą na Glinkach. Zaatakował policjantów

fot. KWP w Bydgoszczy

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali 49-latka, który w sobotę (2 czerwca) zaatakował ich siekierą. Wcześniej na klatce schodowej bez powodu napadł na mężczyznę.

Policjantki uratowały ludzkie życie

POLICJA 997 Wczoraj 17:41

Narkotyki i dopalacze zabijają

POLICJA 997 Wczoraj 15:48

Do napaści doszło w sobotę (2 czerwca) tuż przed północą. Dyżurny z bydgoskich Wyżyn został powiadomiony o pobiciu mężczyzny na ulicy Glinki. Policjanci przyjechali na miejsce. Z relacji mężczyzny wynikało, że został bez powodu zaatakowany przez jednego z mieszkańców bloku, zdołał jednak uciec.  

Do pomocy przyjechał drugi patrol. Funkcjonariusze zapukali do mieszkania napastnika. Nie chciał otworzyć drzwi, przeklinając, żądał, aby policjanci odeszli. Nagle wyszedł z mieszkania z siekierą w ręku, odgrażając się. W momencie, kiedy podniósł rękę i ruszył na mundurowych, został przez nich obezwładniony. Cały czas był agresywny.

49-latek został zatrzymany i dowieziony na konsultację lekarską. Następnie trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn doprowadzili podejrzanego do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił mu zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza oraz gróźb karalnych. Następnie wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd postanowił zastosować wobec 49-latka dozór policyjny. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Źródło: Policja

oprac. mk

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor