POLICJA 997 13 sty 15:54 | Redaktor
Narkotyki w wózku dziecięcym. Poszukiwany listem gończym złapany

fot. KWP w Bydgoszczy

Trzy lata odsiadki za rozbój miał do odbycia mężczyzna poszukiwany listem gończym, którego zatrzymali bydgoscy policjanci. Podczas zatrzymania znaleźli przy nim narkotyki, a kolejne – w używanej przez niego piwnicy.

40-latek próbował uniknąć więzienia, jednak policjantom udało się ustalić miejsce jego pobytu i auto, którym się poruszał – mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kiedy przyjechali pod wskazany adres, poszukiwany właśnie wychodził w bloku. Na widok policjantów szybko wsiadł do samochodu i zablokował drzwi. Próbując odjechać, uderzył w słup. – 40-latek nie tylko chciał uniknąć „odsiadki”, ale również odpowiedzialności za przestępstwa narkotykowe – relacjonuje w komunikacie podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. – Mundurowi ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością 8 porcji MDMA oraz tzw. „działki” amfetaminy.

Narkotyków było jednak więcej. Kolejne policjanci znaleźli...w wózku dziecięcym, przechowywanym piwnicy. Było tam ponad ponad 30 gramów MDMA. – Wszystkie zabezpieczone substancje zostały wstępnie zbadane narkotesterem, co potwierdziło, że ich posiadanie jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii – dodaje podkom. Kowalska.

Za posiadania tych środków mężczyźnie mogą grozić kolejne trzy lata pozbawienia wolności. Odpowie też za złamania sądowego zakazu prowadzenia i kolizję. Już trafił do zakładu karnego.

fot. KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor