POLICJA 997 9 lut 2018 | Redaktor
Nielegalny tytoń i dwa kradzione motocykle [WIDEO]

fot. Policja

Policjanci zabezpieczyli blisko 190 kg nielegalnego tytoniu, butelki z bezbarwną substancją oraz dwa kradzione motocykle z terenu Niemiec. To efekt działań zorganizowanych przez policjantów bydgoskiej komendy, zwalczających przestępczość gospodarczą.

Bardzo owocny okazał się czwartek (8 lutego) dla bydgoskich policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji i przestępstw gospodarczych. Najpierw w Solcu Kujawskim nakryli na gorącym uczynku mężczyznę, który przepakowywał worki jutowe z samochodu. Okazało się, że trzy worki wypełnione były tytoniem. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 85 kg tego nielegalnego towaru.

Ponadto, na terenie posesji znaleźli karton z 25 plastikowymi butelkami z zawartością przezroczystej cieczy. Najprawdopodobniej jest to nielegalny spirytus, ale substancja zostanie poddana laboratoryjnej ekspertyzie.

Z kolei w jednym z garaży funkcjonariusze zabezpieczyli dwa motocykle. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jednoślady zostały skradzione na terenie Niemiec. 45-latek został zatrzymany i dowieziony do bydgoskiej komendy.

 

fot. Policja

Tam kryminalni przedstawili mu zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za który grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Teraz policjanci ustalają okoliczności kradzieży motocykli. Nie jest wykluczone, że podejrzany może jeszcze usłyszeć dodatkowe zarzuty.   

Tego samego dnia funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze ponad 100 kg nielegalnego tytoniu. To z kolei efekt pracy kryminalnych z bydgoskiego Szwederowa. Trefny towar znajdował się w jednym z mieszkań przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Do sprawy został zatrzymany i przesłuchany 51-letni mężczyzna.

Łącznie zatem w czwartek bydgoscy policjanci zabezpieczyli łącznie 190 kg nielegalnego tytoniu. Po przeliczeniu okazało się że, łączna kwota strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowana została na ponad 190 tysięcy złotych.

fot. Policja

Źródło: Policja

 

 

 

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor