POLICJA 997 12 lip 2018 | Redaktor
60 nowych policjantów w naszym województwie

fot. Policja

W województwie kujawsko-pomorskim przybyło 60 nowych funkcjonariuszy. Dzisiaj (11 lipca) złożyli uroczyste ślubowanie w obecności swoich rodzin.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się dzisiaj uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Przysięga od funkcjonariuszy przyjął komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. W szeregi kujawsko-pomorskiej policji przyjęto 60 nowych policjantów.

fot. Policja

Funkcjonariusze usłyszeli słowa gratulacji oraz życzenia powodzenia od wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Następnie głos zabrał komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy.

fot. Policja

– To wielki honor i zaszczyt być policjantem, ale to przede wszystkim obowiązek – powiedział insp. Paweł Spychała.

Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Szef kujawsko-pomorskich policjantów podziękował za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta rodzinom ślubujących.

fot. Policja

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji ks. prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu.

fot. Policja

Po zakończeniu szkolenia podstawowego w Szkole Policji w Pile funkcjonariusze wrócą do naszego województwa. Dziewięciu trafi do Bydgoszczy, szesnastu do Torunia, po ośmiu do Włocławka i Oddziału Prewencji Policji, czterech do Inowrocławia, po trzech do Brodnicy i Tucholi, dwóch do Nakła nad Notecią i po jednym do: Aleksandrowa Kujawskiego, Chełmna, Lipna, Rypina, Świecia, Żnina oraz KWP w Bydgoszczy.

fot. Policja

W roku 2017 do służby w kujawsko-pomorskim garnizonie przyjęto 277 policjantów. Kolejne przyjęcia w naszym województwie odbędą się we wrześniu, listopadzie i grudniu tego roku. Zapisy do policji trwają przez cały rok. Dokumenty o przyjęcie można składać w komendach miejskich i powiatowych policji.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor