POLICJA 997 14 cze 12:03 | Redaktor
 Polfinek będzie mógł nadal uczyć i cieszyć dzieci

fot. Policja

Nowy kostium policyjnego „Polfinka" trafił do bydgoskiej komendy dzięki Bankowi Spółdzielczemu w Koronowie. Policyjna maskotka będzie kolejnym elementem, który uatrakcyjni prowadzone przez policjantów zajęcia z przedszkolakami i uczniami szkół z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Na ręce pierwszego zastępcy komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysława Mielczarka kostium Polfinka przekazała osobiście prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Alicja Huczyńska.

Przekazane zostały też maskotki „Polfinka” oraz torby prezentowe.

Bank Spółdzielczy w Koronowie już kolejny rok wspiera Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, uczestniczy przedsięwzięciach profilaktycznych realizowanych przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

„Polfinek” będzie kolejnym elementem, który uatrakcyjni prowadzone przez policjantów zajęcia z przedszkolakami i uczniami szkół z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, zwłaszcza dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bank Spółdzielczy w Koronowie w poprzednich latach ufundował bydgoskiej komendzie m.in. urządzenia do badania trzeźwości, narko- i alkogogle, sprzęt elektroniczny, szkoleniowy defibrylator (AED), deskę ortopedyczną czy pulę policyjnych maskotek (Polfinków). Przekazany sprzęt wykorzystywany jest m.in. przez policjantów Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych do ratowania życia i zdrowia podczas służby na akwenach czy policjantów Ogniwa Przewodników Psów Służbowych.

Źródło i materiały zdjęciowe: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor