POLICJA 997 7 lut 12:17 | Redaktor
Policjant z Wąbrzeźna uratował życie 86-latki

fot. Anna Kopeć/materiał ilustracyjny

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Ryńska poinformowali policjantów, że nie mogą skontaktować się z jedną ze swoich podopiecznych. Policjant, który przyjechał na miejsce, zauważył przez okno ślady krwi na podłodze. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej reakcji seniorka żyje.

W środę (6 lutego) o godz. 12.00 pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Ryńska wezwali policję do domu jednej z mieszkanek, ponieważ nie mieli z nią kontaktu od jakiegoś czasu.

Na miejsce przyjechał policjant komendy w Wąbrzeźnie, st. post. Paweł Winiarski, który zobaczył przez okno, że na podłodze w kuchni są ślady krwi. Bez namysłu wyważył drzwi i wszedł do środka.

Na podłodze w pokoju znalazł nieprzytomną 86-latkę z raną głowy. Natychmiast przystąpił do resuscytacji, która po kilku minutach przyniosła pozytywny skutek. Następnie opatrzył ranę, ułożył kobietę w pozycji bezpiecznej i okrył kocem termicznym, oczekując na przyjazd karetki pogotowia.

Kobieta, wychłodzona i odwodniona, została przetransportowana do szpitala. Tylko dzięki czujności pracowników socjalnych oraz profesjonalnym i szybkim działaniom policjanta udało się uratować jej życie. 

Źródło: KPP w Wąbrzeźnie

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor