POLICJA 997 10 mar 07:02 | Redaktor
Poszukiwany listem gończym oprawca psa złapany [FILM]

fot. Policja

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym mieszkańca Chełmży. 29-latek podejrzany o znęcanie się nad psem trafił już do policyjnego aresztu. Teraz może mu grozić do trzech lat więzienia.

 

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali w piątek (9 marca) poszukiwanego listem gończym 29-latka. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad psem.

Do skatowania psa doszło pod koniec stycznia tego roku w Chełmży. Czteromiesięczny szczeniak miał wybite zęby, połamane żebra, krwiaki na kręgosłupie, uszkodzoną miednicę i stłuczony rdzeń kręgowy. Doznał niedowładu tylnych łap. Przeszedł skomplikowany zabieg operacyjnych w Czechach.

Toruński sąd zdecydował o 14 dniowym areszcie dla poszukiwanego, a prokuratura wydała za nim list gończy. Policjanci namierzyli i zatrzymali poszukiwanego w mieszkaniu w miejscowości Ostaszewo (gm. Łysomice). Podczas zatrzymania zachowywał się spokojnie i nie stawiał oporu, był zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy.

29-latek trafił już do policyjnej celi. Wkrótce zostanie przetransportowany do jednostki penitencjarnej. O tym, kiedy zostanie przesłuchany zadecyduje prokurator.

Za przestępstwo, o które jest podejrzany może mu grozić do 3 lat więzienia.

Źródło: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor