POLICJA 997 4 lip 07:00 | Redaktor

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi powiatu brodnickiego za to, że kierował autem po pijanemu pomimo dożywotniego zakazu, a w samochodzie miał narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany dzięki czujności innego kierowcy.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (1lipca). Około 18.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców poruszających się drogą krajową nr 15, że jedzie prawdopodobnie za nietrzeźwym kierowcą opla vectry, który stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Na wskazaną trasę wysłany został patrol. W międzyczasie zgłaszający ponownie zadzwonił do dyżurnego i poinformował go, że auto zatrzymało się w miejscowości Niewierz. Po chwili dojechali tam policjanci. 

Jak się okazało, kierowca opla 39-latek miał prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie, okazało się, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie czynności z kierowcą policjanci w jego aucie zauważyli charakterystyczne woreczki. Po przeszukaniu auta mundurowi zabezpieczyli prawie 0,5 g marihuany.

Mężczyzna trafił do aresztu w Brodnicy, a jego auto na policyjny parking. Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło:Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor