POLICJA 997 31 paź 17:49 | Redaktor
Pseudokibic z pistoletem gazowym namierzony w Świeciu

fot. Policja

Kryminalni z Bydgoszczy zatrzymali poszukiwanego 42-latka, należącego do tzw. bojówki pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich działającej w Świeciu. Miał m.in. pistolet gazowy, maczetę i noże.

Nakaz doprowadzenia mężczyzny wpłynął do komisariatu na bydgoskim Szwederowie.
Zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Toruniu poszukiwany 42-latek ma do odbycia 6,5 roku kary pozbawienia wolności, między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i narkotyki.

Do poszukiwań włączyli się kryminalni z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców bydgoskiej komendy. Trop doprowadził ich do Świecia.

W poniedziałek (29 października) funkcjonariusze pojechali sprawdzić wytypowany adres. Tam na jednej z ulic zauważyli poszukiwanego i zatrzymali go. Znaleźli przy nim pistolet gazowy. Ponadto podczas przeszukań zabezpieczyli m.in. noże i maczetę. Zatrzymany został dowieziony do Bydgoszczy, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

fot. Policja

Niewykluczone, że usłyszy zarzuty związane z posiadaniem niebezpiecznych narzędzi oraz nielegalnej broni. Sprawę prowadzą policjanci ze Świecia.

fot. Policja

źródło: Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor