POLICJA 997 11 lut 13:02 | Redaktor
Śmiertelny wypadek pod Brześciem Kujawskim. Zginął pieszy

fot. Anna Kopeć/materiał ilustracyjny

Policjanci z Włocławka pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku, do którego doszło w piątek (8 lutego) w Wolicach. Na leżącego częściowo na drodze i poboczu mężczyznę najechało renault. Trafił do szpitala, na drugi dzień zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 22.00 w miejscowości Wolice w gminie Brześć Kujawski. Z relacji zgłaszającej osoby wynikało, że doszło do potrącenia pieszego.

Po dotarciu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia mundurowi przystąpili do ustalenia okoliczności wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierujący renault, jadąc od miejscowości Polówka w kierunku Osięcin, podczas manewru wyprzedzania najechał na mężczyznę leżącego częściowo na drodze i poboczu.

46-letni pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy, od pieszego pobrano krew do badania. W sobotę (9 lutego) pracownicy szpitala powiadomili o śmierci poszkodowanego.

Włocławscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku. Proszą wszystkie osoby, które mogły widzieć zdarzenie lub wcześniej idącego mężczyznę w pobliżu miejscowości Wolice o kontakt telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr. tel. 54 414 56 00 lub nr 112.

źródło: KMP we Włocławku

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor