POLICJA 997 9 lip 11:06 | Redaktor
Spowodował wypadek, chciał uciec z tablicą

fot. KWP w Bydgoszczy

W sobotę (7 lipca) w Łąkiem citroen wypadł z zakrętu, wpadł do rowu, uderzając w drzewo. Gdy świadkowie udzielali pomocy pasażerowi, kierowca zabrał tablicę rejestracyjną i zaczął uciekać. Zatrzymali go strażacy.

W sobotę po 18.00 policjanci lipnowskiej drogówki udali się do miejscowości Łąkie, gdzie doszło do kolizji. Ustalili, że kierujący xsarą na łuku drogi prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości i alkoholu utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu, uderzając w drzewo.

Świadkowie zdarzenia, którzy pospieszyli z pomocą, wyciągnęli z pojazdu dwóch mężczyzn. Gdy udzielali pomocy pasażerowi, kierujący zabrał przednią tablicę samochodu i zaczął uciekać przez pola. Ujęli go strażacy, którzy pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia.

Silna woń alkoholu wskazywała, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Potwierdzą to badania krwi, bo 36-latek odmówił poddania się badaniu alkomatem.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta oraz prawo jazdy kierowcy. Jeśli okaże się, że był nietrzeźwy, odpowie za przestępstwo

źródło: KPP w Lipnie

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor