POLICJA 997 16 mar 2018 | Redaktor
Ukradł słodycze i pobił ochroniarza

fot. KMP we Włocławku

- Policjanci zatrzymali 18-latka, który ukradł słodycze z jednego z włocławskich marketów, a następnie pobił ochroniarza, który ruszył za nim w pościg. Mundurowi ustalili, że to nie jedyna kradzież, jakiej się dopuścił w ciągu ostatnich tygodni. Za każdym razem jego łupem padały słodycze - informuje policja.

W środę (14.03.18) w godzinach porannych policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym z marketów w centrum Włocławka. Ze zgłoszenia wynikało, że złodziej najpierw ukradł słodycze, a następnie pobił pracownika ochrony, który ruszył za nim w pościg. Dzięki determinacji ochroniarza część skradzionych słodyczy zostało odzyskanych, ale sprawca zbiegł z resztą łupu.

Mundurowi ustalili wygląd mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Początkowo złodziejowi udawało się unikać spotkania z policjantami, ale jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych 18-latek został namierzony i zatrzymany przez policjantów.

Śledczy ustalili, że to nie jedyna kradzież, jaką mężczyzna ma na koncie. Wyszło na jaw, że w ciągu ostatnich kilku tygodni 9-krotnie okradł ten sam market. Za każdym razem wynosił słodycze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor