POLICJA 997 12 sie 13:19 | Redaktor
Wypadek w Piastoszynie: nie żyje kobieta

fot. Policja

Policjanci ustalili wstępną wersję wydarzeń wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę (10 sierpnia) na drodze wojewódzkiej nr 240 w miejscowości Piastoszyn. Pasażerka jednego z samochodów zmarła w szpitalu.

O wypadku wstępnie informowaliśmy tutaj. Do zdarzenia doszło około godz. 10.00. Funkcjonariusze drogówki skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że kierujący fordem, 42-letni mieszkaniec gm. Tuchola jadąc od strony Tucholi, w kierunku Chojnic, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, następnie stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z nissanem jadącym z naprzeciwka.

Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana. Obaj kierujący byli trzeźwi.  Wszyscy uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Niestety 50-letnia pasażerka nissana zmarła w niedzielę (11 sierpnia) w szpitalu. Tucholscy śledczy pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek.

 

źródło i fot.: Policja (mł. asp. Bartosz Wiese, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi), oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor