POLICJA 997 13 mar 13:19 | Redaktor
Wypadek z udziałem pieszego pod Nakłem

fot. KPP w Nakle nad Notecią

W Chrząstowie pod Nakłem w środę (13 marca) rano kierowca forda potrącił mężczyznę. 60-latek z obrażeniami trafił do szpitala w Bydgoszczy.

Zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze W 241 w miejscowości Chrząstowo dyżurny nakielskiej komendy odebrał dzisiaj (13 marca) około 5.20. Na miejscu pracowali policjanci referatu ruchu drogowego oraz kryminalni.

Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierowca forda mondeo, 59-letni mieszkaniec gminy Mrocza, podczas wyprzedzania pojazdu ciężarowego potrącił idącego prawidłową stroną drogi mężczyznę. Pieszy miał na sobie kamizelkę odblaskową.

Kierowca forda był trzeźwy, w organizmie pieszego alkomat wykazał około promila alkoholu.

Potrącony 60-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy. Okoliczności wypadku wyjaśniają, pod nadzorem prokuratora, policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego.

Policja apeluje o rozsądek oraz skupienie podczas poruszania się po drogach. - Czasem chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. Apel do kierowców, aby zwracali uwagę na pieszych i poruszali się z prędkością, która umożliwi im dostosowanie się do zmieniających się warunków drogowych – pisze Justyna Andrzejewska, oficer prasowa z KPP w Nakle.

Policja przypomina też pieszym o konieczności zakładania elementów odblaskowcyh, poruszania się właściwą stroną drogi i stosowania się do przepisów.

źródło: KPP w Nakle nad Notecią

oprac. red. 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor