POLICJA 997 24 wrz 12:25 | Redaktor
Z jednej akcji policji w drugą. W tym samym bloku

materiały Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy

Chwilę po tym, jak kryminalni znaleźli susz roślinny w mieszkaniu włocławianina podejrzewanego o posiadanie dopalaczy, zauważyli wchodzącego do klatki schodowej mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Pomimo próby ucieczki został obezwładniony i zatrzymany.

21 września kryminalni z Włocławka przeszukali jedno z mieszkań w centrum miasta, gdzie 29-letni lokator miał przechowywać dopalacze. Rzeczywiście, w mieszkaniu znajdowało się ponad 8 gramów suszu roślinnego. Został on zabezpieczony do dalszych badań w laboratorium.

Chwilę po wyjściu z mieszkania 29-latka, kryminalni zauważyli wchodzącego na klatkę schodową mężczyznę. Szybko poznali, że jest to człowiek poszukiwany listem gończym i próbowali go zatrzymać. Jednak 27-latek nie zamierzał dać się złapać – odepchnął jednego z policjantów i próbował uciekać. Drogę ucieczki odciął mu drugi funkcjonariusz.

W czasie zatrzymania poszukiwany był agresywny, nie reagował na polecenia policjantów, próbował im się wyrwać, a także uderzał ich i kopał. Próby ucieczki jednak na nic się zdały - trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia karę pozbawienia wolności. Nim jednak został tam przewieziony, usłyszał jeszcze zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za grożą mu dodatkowo trzy lata więzienia.

oprac. na podstawie: Policja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor