POLICJA 997 17 cze 10:29 | Redaktor
Zabrał cudzy portfel ze sklepu, grozi mu pięć lat

fot. Anna Kopeć, materiał ilustracyjny

Zamiast zgłosić, że znalazł portfel, zabrał go ze sobą – mieszkaniec Kruszwicy będzie odpowiadał za przywłaszczenie mienia.

W ubiegłym tygodniu (12 czerwca) w jednym ze sklepów w Kruszwicy klient przez przypadek pozostawił na regale swój portfel. O tym, że go nie ma, zorientował się przy kasie, ale poszukiwania w miejscu, gdzie miał go po raz ostatni, nic nie dały. Powiadomił więc policję o przestępstwie. 

Funkcjonariusze osobę, która miała związek ze zgłoszeniem, wytypowali na podstawie sklepowego monitoringu, a następnie ustalili jej personalia. Do podejrzewanego mężczyzny dotarli jeszcze tego samego dnia i znaleźli u niego zabrany portfel z zawartością. 48-letni mieszkaniec Kruszwicy będzie odpowiadał za przywłaszczenie, za co grozi kara do pięciu lat więzienia. – Takich konsekwencji mógł zwyczajnie uniknąć, gdyby znalezienie portfela zgłosił personelowi sklepu. To, co znajdujemy bowiem, nie staje się naszą własnością – podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor