POLICJA 997 6 cze 17:25 | Redaktor

Pijany kierowca próbował odjechać mazdą spod sklepu przy ul. Szarych Szeregów. Zatrzymali go przygodni świadkowie. Teraz dwaj z nich odebrali z rąk komendanta komisariatu Bydgoszcz-Wyżyny listy z podziękowaniami i gratulacjami.

fot. Policja

Komendant komisariatu Bydgoszcz-Wyżyny młodszy inspektor Adam Jarosz spotkał się we wtorek (5 czerwca) ze świadkami, którzy powstrzymali pijanego kierowcę, który chciał odjechać autem spod sklepu przy ul. Szarych Szeregów. Komendant podziękował mężczyznom oraz „pogratulował godnej i wzorowej postawy”. Podkreślił również jak ważne jest, abyśmy prawidłowo reagowali w sytuacjach, gdy jesteśmy świadkami łamania prawa. W podziękowaniu za właściwe zachowanie przekazał bydgoszczanom list z podziękowaniami od Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy inspektora Sławomira Kosińskiego.

Do zdarzenia doszło 20 maja 2018 roku późnym popołudniem. Z relacji świadków wynikało, że 43-letni mężczyzna przyjechał autem do sklepu. Od mężczyzny była wyczuwalna wyraźna woń alkoholu. Następnie chwiejnym krokiem wrócił do samochodu i próbował odjechać. Jazdę udaremnili mu świadkowie, którzy zablokowali wejście do pojazdu.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze przewieźli bydgoszczanina do komisariatu, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkotest wykazał w organizmie mężczyzny ponad trzy promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 43-latkowi prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

 

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor