Pozostałe 27 sie 10:55 | Redaktor
Bydgoski strongman trzeci w Pucharze Narodów. Zła passa przełamana

fot. Facebook/Marcin Kukaj Sendwicki

Po ósmym z rzędu czwartym miejscu Marcin „Kukaj” Sendwicki wrócił na podium. Podczas wczorajszych (26 sierpnia) zawodów Pucharu Narodów Strongman w Żorach zajął trzecie miejsce.

Sendwicki sezon rozpoczął na najniższym stopniu podium, później aż osiem razy zajmował czwartą lokatę. Podczas zawodów Pucharu Narodów Strongman 26 sierpnia w końcu wrócił na pudło”. Klątwa czwartego miejsca przełamana – cieszył się na Facebooku.

Jego rywalami byli strongmani z Czech, Polski, Słowacji i Ukrainy. Siłacze musieli wykazać się w konkurencjach takich jak przerzucanie opony, podnoszenie auta w uchwycie herkulesa, przenoszenie 160-kilogramowych walizek w spacerze farmera czy przeciąganie tira na odległość 20 metrów.

 

Sendwicki ma na swoim koncie tytuł mistrza świata do 105 kg (2016 r.) i wicemistrza świata w parach. Pochodzi z Szubina, trenuje w Bydgoszczy.

Był także sędzią i organizatorem zawodów o Puchar 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej, które 25 sierpnia odbyły się w Myślęcinku. Zdjęcia z imprezy zobacz tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor