Pozostałe 7 paź 2017 | Redaktor
Młodzi floreciści rozpoczęli zmagania w Bydgoszczy

Od soboty (7 października) trwają „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie do lat 14”. Pierwszego dnia rywalizują dziewczęta, drugiego – chłopcy. W imprezie biorą też udział goście z zagranicy.

Jubileusz bydgoskich wioseł

Pozostałe 7 gru 16:09

Hanna Bakuniak mistrzynią Polski

Pozostałe 3 gru 08:48

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy szesnasty już raz organizują Ogólnopolski turniej  „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. W turnieju bierze udział ok. 300 florecistek i florecistów z najważniejszych ośrodków szermierczych w Polsce. Zapowiedziały się również ekipy z Łotwy.   

- Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe według regulaminu Polskiego Związku Szermierczego: zuchy (8–9 lat), dzieci (10–11 lat), młodzicy (12–14 lat) – tłumaczyła Hanna Grześkowiak, wicedyrektor  MDK nr 5, w rozmowie z „Tygodnikiem”. - Do finału dociera 8 uczestników. Każdy z nich otrzymuje nagrodę. W naszym turnieju nie ma miejsca czwartego, tak znienawidzonego przez sportowców. Są za to dwa miejsca trzecie  – wyjaśniała.


Podczas zawodów można także obejrzeć wystawę „Szermierka w obiektywie”. Prezentuje zdjęcia wykonane przez młodzież z MDK nr 5 podczas poprzednich edycji imprezy.

Zawody odbywają się w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 28 przy ul. Kromera 11 w  Bydgoszczy. W niedzielę rozpoczynają się o godz. 10.00.

Tagi floret
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor