Pozostałe 2 wrz 2018 | Redaktor
Punkt bydgoskich tenisistów na Stadionie Narodowym [WIDEO]

Po trzygodzinnej batalii, tenisiści stołowi ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2 ulegli na inaugurację sezonu LOTTO Superligi drużynie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Pierwszy raz w historii spotkanie LOTTO Superligi rozegrane zostało na Stadionie Narodowym. Mecz rozpoczął się po myśli bydgoszczan. Rosjanin Wiaczesław Burow prowadził z Siruckiem 2:0 i 9:7 w trzecim secie. Sirucek momentami wyglądał na zrezygnowanego i pogodzonego z porażką, ale cztery udane akcje z rzędu sprawiły, że zdołał wrócić do gry. Kolejne sety zdecydowanie należały do Czecha. Z kolei w konfrontacji defensorów role się odwróciły - Gionis prowadził już 2:0, by przegrać 2:3 z Kangiem.

W debiucie przeciwko drużynie, w której przed dwoma laty debiutował w LOTTO Superlidze, wicemistrz Polski Marek Badowski pokonał Artura Grelę i Dartom Bogoria objął prowadzenie 2:1. Później Sirucek nie sprostał Kangowi, ale Gionis okazał się lepszy od Burowa.

Dzięki takiemu rozstrzygnięciu bydgoszczanie zdobyli jeden punkt w rozgrywkach ligowych.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2

Pavel Sirucek – Wiaczesław Burow     3:2 (8:11, 7:11, 11:9, 11:4, 11:5)

Panagiotis Gionis – Dongsoo Kang     2:3 (11:5, 12:10, 8:11, 10:12, 9:11)

Marek Badowski – Artur Grela         3:1 (15:13, 11:9, 3:11, 11:9)

Pavel Sirucek - Dongsoo Kang         1:2 (11:7, 6:11, 7:11)

Panagiotis Gionis – Wiaczesław Burow 2:0 (11:9, 11:4)

Źródło: superliga.com.pl