Pozostałe 17 mar 2019 | Redaktor
Sukces Hanny Bakuniak w Murmańsku. Wygrywa Puchar Arktyki [Z OSTATNIEJ CHWILI]

Team Poland w Murmańsku. Hanna Bakuniak w szarych spodniach/fot. Facebook/Hanna Bakuniak

Na zawodach w Murmańsku (Rosja) Hanna Bakuniak zwyciężyła na dystansie 50 metrów stylem dowolnym podczas zawodów o Puchar Arktyki rozgrywanych przy okazji III Ice Swimming World Championship 2019. Bydgoszczanka zdobyła też brązowy medal mistrzostw na 1000 metrów stylem dowolnym i była trzecia w wyścigu na 200 metrów.

W Murmańsku w dniach 15-17 marca rozgrywane są III Ice Swimming World Championship 2019 oraz I Ice Swimming Arctic Cup 2019.

W piątek (15 marca) Hanna Bakuniak startowała na dystansie 200 metrów stylem dowolnym w ramach pucharu. Przepłynęła ten dystans w czasie 2:26.71 i minimalnie przegrała srebro z koleżanka z reprezentacji Aleksandrą Bednarek, która osiągnęła rezultat 2:25.60. Najlepsza na tym dystansie okazała się Irlandka Ciara Doran z wynikiem 2:20.65.

W sobotę (16 marca) pływacy mierzyli się z dystansem jednego kilometra w stylu dowolnym ramach mistrzostw globu w pływaniu zimowym. Wśród kobiet najlepsza okazała się rekordzistka świata Alisa Fatum z Niemiec z czasem 13:02,39. Doran ponownie była druga – 13:06.29. Hanna Bakuniak miała trzeci czas 13:30.12 i zdobyła brązowy medal.

Niedziela (17 marca) okazała się dniem Polki. Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym pokonała obie najgroźniejsze rywalki. Popłynęła w czasie 30.38. Fatum osiągnęła rezultat 30.94, a Doran 31.30.

Bydgoszczanka zajęła też czwarte miejsce w wyścigu na 50 metrów delfinem. Z kolei na tym samym dystansie żabką srebro zdobyła Aleksandra Bednarek.

Wśród mężczyzn multimedalistą okazał się Michał Perl – zdobył dwa złota: na 50 i 100 metrów żabką, srebro na 50 metrów  delfinem i dorzucił brąz na 50 m stylem dowolnym.