Pozostałe 8 gru 2017 | Redaktor
ZOOleszcz/Gwiazda przegrywa gładko

Kibice ZOOLeszcz/Gwiazdy wiązali nadzieję na dobrą postawę Marcelo Aguirre. Niestety, przegrał swój pojedynek 0:3/fot. bw

Tenisiści stołowi ZOOleszcz/Gwiazda Bydgoszcz ulegli w piątek (8 grudnia) we własnej hali drużynie AZS Politechnika Rzeszów 1:3.

Zaczęło się po myśli bydgoszczan. Viacheslav Burov pokonał 3:1 Vasily’a Lakeeva w setach 6:11, 11:8, 11:7, 11:6. W drugim spotkaniu kibice zebrani w hali przy ul. Bronikowskiego wiązali z dobrze spisującym się w ostatnich pojedynkach Paragwajczykiem Marcelo Aguirre. Niestety, mimo dzielnej postawy w pierwszym secie uległ on 0:3 Gustavo Tsuboi. Nie poradził sobie też Tomasz Tomaszuk, który w pojedynku z Tomaszem Lewandowskim dzielnie walczył w drugim i trzecim secie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem zawodnika z Rzeszowa 3:1 (11:4, 7:11, 11:9, 11:5). Na zakończenie piątkowego meczu przy stole stanęła para Viacheslav Burov i Gustavo Tsubo. Wygrał zawodnik AZS, a rzeszowianie ostatecznie pokonali ZOOleszcz 3:1. Na półmetku rozgrywek bydgoszczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Lotto Superlidze Tenisa Stołowego.