Religia 18 maj 2018 | Redaktor
„Wiatrak” zaprasza na 98. urodziny Jana Pawła II

materiały Fundacji Wiatrak

Nagrane w Krakowie, specjalne przesłanie Wandy Półtawskiej, finał konkursu „Gdzie jest Papież?”, Msza św. dziękczynna, spektakl, koncert. Fundacja „Wiatrak” zaprasza w piątek (18 maja) na uroczystości związane z 98. urodzinami św. Jana Pawła II.

O godz. 16.00 w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7 rozpocznie się finał konkursu „Gdzie jest Papież?”. Konkurs trwał od niedzieli (13 maja) do środy (16 maja) na stronie i na facebookowym profilu fundacji. Ci, którzy prawidłowo odpowiedzieli na cztery pytania konkursowe związane z publikowanymi zdjęciami Jana Pawła II, zostali zaproszeni na finał. – Gwarantujemy im świetną zabawę, podczas której dostaną wyjątkowe zadania do wykonania, będą mogli dokładnie obejrzeć Dom i przypomnieć sobie słowa św. Jan Paweł II – mówią organizatorzy.

Ostateczna rozgrywka rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej, gdzie najlepsi odpowiadać będą na pytania związane z polskim papieżem. Nagroda dla zwycięzcy to dwuosobowa pielgrzymka do Włoch, podczas której odwiedzi m.in. grób św. Jana Pawła II.

O godz. 17.00 w kościele MBKM (ul. Bołtucia 5) odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za życie Jana Pawła II.

O godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego JPII (ul. Bołtucia 7) odbędzie się spektakl o polskim papieżu w wykonaniu dzieci z Przedszkola „U Karolka”, wręczenie nagrody głównej w urodzinowym konkursie oraz koncert.

Podczas tego spotkania wyświetlony zostanie także specjalne przesłanie dla uczestników uroczystości od Wandy Półtawskiej, pt. „Kim dla Ciebie jest Jan Paweł II?”. Wieloletnia przyjaciółka Karola Wojtyły była zaproszona na piątkową uroczystość do Bydgoszczy, ale z powodów zdrowotnych nie może przyjechać. – Byliśmy jednak u niej w Krakowie, by poprosić o specjalne słowa dla nas – tłumaczą w Wiatraku.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor