Religia 27 mar 20:16 | Redaktor
Misterium w Dolinie Śmierci - jest trailer widowiska [WIDEO]

Ubiegłoroczne misterium w obiektywie Anny Kopeć (archiwum)

Trwa gorący czas przygotowań do 19. Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Organizatorzy prezentują materiał trailer widowiska w reżyserii Jana Sokali.

Podobnie jak w ubiegłych latach, misterium odbędzie się dwukrotnie (16.00 i 20.00) w Niedzielę Palmową (14 kwietnia) w Dolinie Śmierci – miejscu kaźni mieszkańców Bydgoszczy, Fordonu i okolicznych miejscowości.

Każdego roku scenariusz nie tylko przypomina mękę i śmierć Jezusa Chrystusa, ale także wprowadza równoległy współczesny wątek. W tym roku temat o przyjaźni - z człowiekiem i z Panem Bogiem. Dlaczego? Bo trzeba w dzisiejszym świecie podkreślać rolę prawdziwej przyjaźni, nie takiej, która nas łączy na facebooku - lajk za lajk, która jest interesowna, bezproblemowa, powierzchowna. Trzeba mówić o przyjaźni, która jest wymagająca, która trwa w obliczu przeciwności i pomaga nam się podźwignąć.

Przygotowania są już w toku. Odbywają się nagrania w studio, trwa przygotowywanie rekwizytów i scenografii, cały czas prowadzony jest nabór do części aktorskiej oraz prace związane z zabezpieczeniem technicznym.  Jak podkreślają organizatorzy, „rąk do pracy nigdy za wiele”. W wydarzenie za każdym razem angażuje się ok. 100 aktorów-amatorów i statystów oraz 200 osób z obsługi technicznej odpowiadających za nagłośnienie, scenografię, stroje, wyżywienie.

„Trzeba pamiętać, że każda cząstka jest ważna! Nawet aktywności, które wydają się bardzo prozaiczne, są bardzo potrzebne. Wszystko tutaj jest pierwszorzędne i każda cegiełka buduje nasze wspólne dzieło” – piszą twórcy misterium.

Ci, którzy chcą „przeżyć misterium od wewnątrz”, mogą zgłaszać się do organizatorów za pośrednictwem strony misterium.bydgoszcz.pl/

Tak było rok temu, zobacz:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor