Religia 28 maj 09:23 | Redaktor
Uwielbienie na Wyspie. Koncert z okazji Bożego Ciała

fot. Anna Kopeć

Bydgoska szkoła Nowej Ewangelizacji w Boże Ciało (31 maja) zaprasza na Koncert Uwielbienia. Imprezę poprowadzi krakowski zespół #Reaktywacja. Początek o 19.00 na Wyspie Młyńskiej.

Koncert Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbędzie się już po raz trzeci. Gospodarzem tegorocznej imprezy jest krakowski zespół #Reaktywacja. Członkowie kontynuują tradycje znanej grupy AmenBand, którą w 1996 roku założył Andrzej Cudzich – polski kontrabasista jazzowy i kompozytor. Po śmierci muzyka (w 2003 roku) grupa zakończył działalność. Jednak w 2013 roku Fundacja im. Andrzeja Cudzicha reaktywowała zespół w nowym składzie i z nowym repertuarem. #Reaktywacja wykonuje nowoczesną muzykę CCM (Contemporary Christian Music). Liderem zespołu jest Mikołaj Budniak, a wielu członków grupy to uczestnicy popularnych talent show.

Gościem specjalnym koncertu będzie Maciej Czaczyk, zwycięzca programu Must Be The Music, a obecnie diakon w seminarium duchownym.

fot. Anna Kopeć

Koncerty Uwielbienia w uroczystość Bożego ciała od kilku lat odbywają się w miastach całej Polski. Najbardziej znany jest Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” w Rzeszowie. Wydarzenie ma na celu promocję muzyki chrześcijańskiej oraz jest zachętą do wychwalania Boga poprzez śpiew, taniec i wspólną zabawę.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor