Religia 1 cze 10:53 | Redaktor
Uwielbienie na Wyspie Młyńskiej [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Maciej Czaczyk – zwycięzca programu „Must be the music” – i krakowski zespół #Reaktywacja zagrali wczoraj (31 maja) na Wyspie Młyńskiej. Adoracja i koncert z okazji Bożego Ciała zostały zorganizowane już po raz trzeci.

Gościem specjalnym był zwycięzca programu „Must be the music” Maciej Czaczyk, obecnie kleryk w szcześcińskim seminarium duchownym. Swój występ rozpoczął w ubraniu „cywilnym” – potem nałożył sutannę. – Bóg może przemienić życie, i to radykalnie – uśmiecha się Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej. – Myślę, że tym gestem nałożenia sutanny Maciej Czaczyk chciał pokazać właśnie swoją przemianę, to, że kariera nie zaspokaja tego, czego człowiek najbardziej potrzebuje – tłumaczy. 

 

fot. Anna Kopeć

Do „Uwielbienia na Wyspie” dołączyli uczestnicy Milczącego Marszu Mężczyzn, który o 19.00 wyruszył spod kościoła garnizonowego. Procesja mężczyzn prowadzonych przez kapłana z monstrancją została zorganizowana w Bydgoszczy już po raz czwarty. – To forma świadectwa, że dla nas najważniejszy jest Jezus, za którym idziemy, z którym się utożsamiamy – mówi Marek Dłuski.

fot. Anna Kopeć

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej.

mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor