Miasteczku Bydgoszczu 1 kwi 2018 | Redaktor
BociaNowe na Bocianowie. Nowe lotnisko w Bydgoszczy

Tu będzie lotnisko/fot. google

Bydgoszcz straciła cierpliwość do współpracy z Toruniem. Samoloty będą lądować na Bocianowie – oświadczył ratusz. Nowy pas startowy i terminal powstaną między ulicami Pomorską, Rycerską i Świecką.

Nowy bydgoski port lotniczy wybuduje firma Moderator-Inwestycje. - Będzie się ono nazywało BociaNowe. Nazwa jest prosta, bydgoska i łączy stare z nowym - wyjaśnia Małgorzata Dysarz, członek władz firmy Moderator-Inwestycje.

- Świetna nazwa i świetna lokalizacja – podkreśla Maria Wasiak, wiceprezydent Bydgoszczy. – Za tą lokalizacją przemawia wspaniała droga podejścia wzdłuż torów kolejowych. Wiem co mówię, bo tak planowaliśmy budowę nowego dworca w Bydgoszczy, żeby mogły tutaj lądować samoloty.

Tym samym w Bydgoszczy powstanie innowacyjne na skalę tej części Europy zintegrowane centrum komunikacyjne dla całego regionu. Terminal lotniczy, dworzec kolejowy, miejsca postojowe typu park&ride i węzeł komunikacyjny (tramwajowo-autobusowy) zostaną połączone trasą W-Z bezpośrednio z trasą szybkiego ruchu S-5 i stworzą przeciwwagę dla dominacji Torunia i dadzą miastu impuls do rozwoju.  – Nowy bydgoski węzeł komunikacyjny z portem lotniczym w centrum miasta może stać się takim samym skarbem jak London City Airport dla wschodnich dzielnic stolicy Anglii – mówi „Tygodnikowi” ekspert rozwiązań komunikacyjnych.

- BociaNowe to inwestycja, która otworzy Bydgoszcz na świat, uniezależni nas od naszych sąsiadów zza Wisły – mówi z dumą prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Tym projektem realizujemy żywotne potrzeby bydgoszczan i mieszkańców przyszłej metropolii.  

Nazwę nowej inwestycji bydgoskiego dewelopera Moderator Inwestycje wymyśliła pani Martyna Janicka. W nagrodę otrzyma laptopa o wartości 2 tysięcy złotych. - Chcemy nie tylko uhonorować laureatkę, ale też pokazać, jak wyobrażamy sobie nowa inwestycję i jakie pomysły mają architekci – informuje Małgorzata Dysarz.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor